#Futsal #Koszykówka #Siatkówka #MuayThai

Roman Smirnov trener ekstraklasowej Pogoni 04 Szczecin

Roman Smirnov to trener urodzony w Odessie. Jako zawodnik grał w ukraińskiej ekstraklasie oraz  w reprezentacji w latach 1991-2003.

Ma na koncie mistrzostwo Ukrainy w roli futsalisty ( 1991, 1999) i puchar tego kraju. Pracował w mołdawskiej lidze w latach 2002-2006 z wielkimi sukcesami (mistrzostwo, puchar, występy w pucharze UEFA). Trenował również tamtejszą reprezentację młodzieżową i dorosłą.

Trener portowców przez trzy lata pracował w polskiej ekstraklasie futsalu m.in. jako szkoleniowiec Hurtapu Łęczyca. Z tym klubem zdobył puchar Polski oraz tytuł wicemistrza Polski. Prowadził również zespół Marwitu Toruń.

Od roku 2016 posiada licencję Futsal Coach C, a w 2017 dołączył do grupy szkoleniowców posiadających licencję UEFA Futsal B.

Posiada certyfikat uczestnictwa w kursie Futsal Coaching Course pod zwierzchnictwem FIFA we współpracy z Ukraińska Federacją Piłki Nożnej prowadzonym przez Mico Martica (trenera reprezentacji Finlandii), a także certyfikat ukończenia Top Futsal Course prowadzony przez Jose Lopez Hierro (trenera reprezentacji Hiszpanii).

Stoi za nim olbrzymie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Z wykształcenia jest pedagogiem i przez wiele lat uczył najmłodszych adeptów futsalu.

ROCZNIK 2013/12

SP 69  ul. Zamoyskiego 2 (Niebuszewo)

poniedziałek godz. 17.00-18.00

trener

Roman Smirnov

ROCZNIK 2011/10

 

SP 69 ul. Zamoyskiego 2 (Niebuszewo)

poniedziałek godz. 18.00-19.00

trener

Roman Smirnov

Futsal Kids Szczecin to dziecięca akademia sportowa proponująca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej halowej dla dzieci w wiek od 5 do 8 lat.

Dzieciństwo to najlepszy czas na rozwój naszej motoryki, poprawę zdolności ruchowych i właściwy przyrost naszych mięśni. W typowej brazylijskiej akademii piłkarskiej 2-3 treningi w tygodniu poświęcone są na futsal. W Brazylii i Hiszpanii futsal jest częścią ministerialnego obowiązkowego programu nauczania wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

“Jako mały chłopiec w Argentynie grałem w futsal na ulicach i dla mojego klubu. To była ogromna zabawa i pomogło mi to zostać takim graczem, jakim jestem dzisiaj” - L. Messi

 

 

“Futsal miał olbrzymi wpływ na mnie kiedy dorastałem. To jest bardzo wymagająca gra i bardzo pomogła rozwinąć moją technikę, szybkość reakcji i umiejętność poruszania się na ograniczonej przestrzeni. Myślę, że futsal jest fundamentalną częścią życia piłkarza” – Neymar Jr

 

“W czasie mojego dzieciństwa wszyscy graliśmy w futsal. Mała przestrzeń do gry pomogła mi rozwinąć ścisłą kontrolęnad piłką i kiedykolwiek grałem w futsal czułem się wolny. Gdyby nie futsal nie byłbym piłkarzem takim jaki jestem” - Cristiano Ronaldo

 

“W futsalu widzisz czy zawodnik jest naprawdę utalentowany. W piłce nożnej nie zidentyfikujesz tak łatwo zawodnika z potencjałem, ze względu choćby na większą grę fizyczną. W futsalu zauważasz jakość w szczegółach, klasę zawodnika oraz rozumienie taktyczne” - Xavi

 

“Zacząłem od gry w futsal. Rozwijałem się. Teraz grając ciągle wracam do korzeni. Na małej przestrzeni musiałem podejmować ryzykowne decyzje. Przewidywalność oznaczała porażkę. Szybko uczysz się, że posiadanie piłki króluje i to się nigdy nie zmieni bez względu na to gdzie grasz. Kocham futsal. Sprawia mi wiele radości. Kocham rzeczy które można zrobić z piłką, szybkość poruszania się, zwody, drybling oraz jakość podań” - Andrea Iniesta

 

Nasze zajęcia sportowe to doskonała forma spędzenia wolnego czasu. Poziom trudności dostosowany jest to możliwości poszczególnych grup wiekowych. Bardzo ważną zaleta futsalu jest wpływ na wszechstronną sprawność fizyczną. Zajęcia dla najmłodszych oparte są na zasadach zabawy ruchowej, starsze grupy rozwijają swoje umiejętności uzupełniając je o ćwiczenia sprawnościowe.

Futsal Kids Szczecin to unikatowa szansa na podnoszenie swoich kwalifikacji pod okiem Romana Smirnova - trenera ekstraklasowej Pogoni '04 Szczecin.

 

Cotygodniowe spotkania z wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą trenerską zapewnią Państwa dziecku zrównoważony rozwój, wspaniałą zabawę i niepowtarzalną szansę na nową pasję.

Najlepsi zawodnicy na świecie zaczynali swoją piłkarską karierę od futsalu.